Europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) podal trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Tvrdí, že počas stredajšej (10. 6.) tlačovej konferencie verejne prejavoval sympatie voči nacistickej strane NSDAP.

„Myslím si, že NSDAP bola najväčšia politická strana, a keď akože kvalita politickej strany sa meria podľa počtu členov, tak oni mali, myslím, že 25 miliónov, takže tú ambíciu máme prekonať, to NSDAP v tejto veci," reagoval vtedy premiér na otázku redaktora o jeho predstave o rozsahu členskej základne strany OĽaNO.

JB 28 Brusel - Belgická princezná Astrid (uprostred) a jej manžel princ Lorenz (vpravo) s ochrannými rúškami na zabránenie šírenia nového koronavírusu prichádzajú na znovuotvorenie monumentu Atomium v Bruseli 1. júna 2020. Belgicko od pondelka spustilo ďalšiu fázu uvoľňovania opatrení zavedených v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Vývoj krivky nákazy v krajine je totiž pozitívny. Belgicko celkovo eviduje 57.455 prípadov nákazy a 9334 úmrtí. FOTO TASR/AP 

Belgium's Princess Astrid, cen
Neprehliadnite

Belgicko otvorilo svoje hranice pre európskych turistov

Podľa europoslanca tak Matovič vyjadril osobnú ambíciu prekonať NSDAP. „Čiže ju pravdepodobne považuje za pozitívny vzor minimálne v tejto veci," doplnil M. Uhrík.

„Keďže roky poznám ilúziu, ktorou niektoré médiá a Smer ohlupujú ľudí, že čím viac členov v strane, tým lepšia strana - úmyselne som použil tento absurdný príklad a spoľahol som sa, že aspoň teraz niektorí pochopia, že kvantita nezaručuje kvalitu. Príkladov máme požehnane - NSDAP, Smer-SD, SNS... Evidentne však ani teraz niektorí ľudia nie sú schopní pochopiť či už použitie hyperboly, alebo fakt, na ktorý som ňou upozornil," uviedol v reakcii na Uhríkove tvrdenia premiér.