Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila v utorok ďalší balík reštrukturalizačných opatrení v rámci boja s dôsledkami pandémie nového koronavírusu. Zahŕňa aj zníženie počtu pozícií vo vedení o 20 percent a zníženie počtu pracovných miest v administratíve o 1000. Finančný plán umožňuje totiž Lufthanse kúpiť až 80 nových lietadiel do roku 2023.

Akcionári Lufthansy minulý mesiac podporili vládny záchranný program vo výške 9 miliárd eur, čím pomohli zabezpečiť budúcnosť najväčšej nemeckej leteckej spoločnosti po tom, ako ju pandémia a cestovné blokády priviedli takmer na pokraj kolapsu.Lufthansa sa už začiatkom apríla rozhodla znížiť svoju flotilu o 100 lietadiel a neobnoviť prevádzku nízkonákladovej dcéry Germanwings.

Na bratislavské letislo M. R. Štefánika po štyroch mesiacoch po prvý raz pristál a odletel najväčší letecký dopravca.
Neprehliadnite

Bratislava sa dočkala. Ryanair spustil svoje lety po štyroch mesiacoch

V utorok tiež uviedla, že chce čo najrýchlejšie zredukovať vládne pôžičky a podiely na vlastnom imaní, aby predišla zvýšeniu poplatkov z úrokov, čo by to znamenalo ďalšiu záťaž pre spoločnosť, ktorá potrebuje znížiť náklady.

Lufthansa, ktorá zamestnáva približne 138 000 ľudí, zopakovala, že v aktuálnej situácii má nadbytok 22 000 pracovných miest na plný úväzok. Dodala však, že by sa podľa možnosti chcela vyhnúť nútenému prepúšťaniu. Za týmto účelom sa snaží dosiahnuť dohodu s odborovými zväzmi, ale zatiaľ sa dohodla len so zväzom UFO, ktorý zastupuje nemeckých palubných sprievodcov.