Nasleduje poslanec Národnej rady SR Sme rodina Milan Krajniak, ktorého by volilo 12,3 percenta respondentov. Za ním skončila Zuzana Čaputová s 10,9 percentami.

Menej ako desaťpercentnú podporu by získal František Mikloško (9,5 percenta), Marián Kotleba (sedem percent), Eduard Chmelár (6,2 percenta), Gabriela Drobová (tri percentá), József Menyhárt (2,2 percenta) a Juraj Zábojník (1,4 percenta).

Menej ako jedno percento podpory by dostali Róbert Švec a Radovan Znášik, ktorý mali zhodne po 0,6 percenta. Na poslednom mieste skončila Bohumila Tauchmannová s 0,5 percenta.

Prieskum agentúry AKO si objednala jedna z kandidátok na prezidenta Z. Čaputová. Uskutočnil sa od 6. do 10. decembra na vzorke tisíc respondentov formou telefonického dopytovania. Do prieskumu boli zaradení len kandidáti, ktorí deklarovali zámer zúčastniť sa na voľbách.

Z prieskumu tiež vyplýva, že voliť by nešlo 13,3 percenta opýtaných a nerozhodnutých je 22,5 percenta.

Prezidentské voľby budú na jar budúceho roka. Viacerí z uvedeného zoznamu už oznámili kandidatúru a zbierajú podpisy. Termín volieb ešte určený nie je a nie sú známi ani všetci kandidáti. Na kandidatúru musia kandidáti splniť viacero podmienok vrátane veku a vyzbieraných podpisov (buď 15 poslaneckých, alebo 15-tisíc občianskych).

Prezidentskí kandidáti – prieskum
Kandidát Percentá
Robert Mistrík 16.8
Béla Bugár 16.2
Štefan Harabin 12.8
Milan Krajniak 12.3
Zuzana Čaputová 10.9
František Mikloško 9.5
Marián Kotleba 7
Eduard Chmelár 6.2
Gabriela Drobová 3
József Menyhárt 2.2
Juraj Zábojník 1.4
Róbert Švec 0.6
Radovan Znášik 0.6
Bohumila Tauchmannová 0.5
ZDROJ: AKO