Za kandidátov navrhol vicepremiérku Veroniku Remišovú, podpredsedu Národnej rady (NR) SR Juraja Šeligu a poslanca Miroslava Kollára. Straníci to uviedli na sociálnej sieti. M. Kollár zároveň na sociálnej sieti potvrdil, že o líderskú pozíciu sa uchádzať bude.

Na snímke je Andrej Kiska počas tlačovej konferencii v Bratislave.
Neprehliadnite

Pozdvihol prezidentský úrad, zomlela ho stranícka politika. Čím sa presadil Andrej Kiska?

M. Kollár priblížil, že po dlhšej úvahe sa rozhodol prijať výzvy viacerých okresov. „Myslím, že je čas predstaviť viaceré názory na budúce smerovanie Za ľudí s ambíciou urobiť z našej strany stabilnú súčasť politickej scény s dvojciferným potenciálom,“ uviedol. V prvom kole má záujem diskutovať s ostatnými kandidátmi o ich predstavách a hľadať spoločný postup.

Ako možný kandidát na predsedu strany sa spomína aj J. Šeliga. Ten zatiaľ svoju kandidatúru oficiálne neoznámil. Predsedu by si mala strana Za ľudí voliť na celoštátnom sneme 8. augusta. Líder strany a exprezident Andrej Kiska oznámil, že kandidovať opätovne nebude.

Na snímke je Andrej Kiska počas tlačovej konferencii v Bratislave.
Neprehliadnite

Kiska ostáva predsedom Za ľudí len do snemu. Za šéfa strany už kandidovať nebude

V ďalšej kandidatúre podporuje podpredsedníčku strany a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniku Remišovú, ktorá už svoju oficiálnu kandidatúru oznámila.