Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odsudzuje šírenie dezinformácií a hoaxov. Reaguje tak na status poslanca NR SR za Smer-SD Ľuboša Blahu na sociálnej sieti. Poslanec v ňom píše o svojej návšteve Tatier, no spomína aj poslanca za SaS Petra Osuského. „Užíval som si Slovensko, rodinu, ľudí... a samozrejme hokej. A potom prídete domov a čítate, že poslanec SaS Osuský si v zápase Ruska so Švédskom želal, aby vyhrali Švédi. Keby to bolo na ňom, tak Slovensko nepostúpi. Ale jemu je to jedno - lebo Navaľnyj. Ako môže niekto tak veľmi nenávidieť Rusko, že mu neželá ani len víťazstvo v hokeji? To je choroba,“ píše Blaha.

Na snímke poslanec NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu 3. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Blaha nemusí zmazať svoje statusy o vplyve Esetu na voľby, rozhodol súd

Osuský sa voči vyjadreniam ohradil a tvrdí, že status bol písaný z fake profilu. „Lož je pracovnou metódou poslanca Ľuboša Blahu. Nestalo sa prvýkrát, keď zavádzal a úmyselne klamal. Tentokrát sa však podieľa na šírení hoaxu a fake profilu s mojou tvárou, ktorý tvrdí, že v hokejovom zápase Švédi vs Rusi fandím Švédom. Aby toho nebolo málo, tvrdí, že do hokejového zápolenia vnášam geopolitiku a rasizmus.

Blahu žiada o ospravedlnenie. „Je skutočne smutné, že poslanec NR SR nemá mentálnu výbavu, aby si overil fakty,“ uviedol Osuský.