Lotyšské úrady zakázali vstup ďalším 102 Rusom za podporu vojny Ruska na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správ agentúry DPA.

Ľudia zaradení na čiernu listinu nemôžu vstúpiť do Lotyšska na neurčitý čas, oznámilo ministerstvo zahraničných vecí. Väčšina Rusov na tejto listine pracuje v kultúrnej oblasti.

„Dotknuté osoby, prevažne predstavitelia ruskej kultúry, vyjadrujú aktívnu podporu rozhodnutiu ruského prezidenta podniknúť inváziu na Ukrajine. Jednotlivci zaradení na zoznam nežiadúcich osôb (persona non grata) ospravedlňujú inváziu a vojnu Ruska na Ukrajine," napísalo lotyšské ministerstvo vo vyhlásení.

Riga už po začatí ruskej invázie zakázala vstup do Lotyšska vyše 30 ľuďom pracujúcich v kultúrnej oblasti a „pokračuje vo vydávaní zákazov vstupu osobám, ktoré podporujú režim v Kremli - a bude to robiť aj v budúcnosti", dodalo ministerstvo vo vyhlásení.

Ďalšie dôležité správy

EBE 17 Brusel - Na snímke litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí členských štátov Severoatlantickej aliancie v sídle NATO v belgickom Bruseli 6. apríla 2022. FOTO TASR/AP

Lithuanian Foreign Minister Gabrielius Landsbergis speaks with the media as he arrives for a meeting of NATO foreign ministers at NATO headquarters in Brussels, Wednesday, April 6, 2022. NATO foreign ministers are meeting to discuss how to bolster their su
Neprehliadnite

Odstránenie Putina od moci je jediná cesta, ako ochrániť Západ, vyhlásil Landsbergis