Lotyšško prestalo vydávať víza ruským občanom. V piatok to oznámilo lotyšské veľvyslanectvo v Moskve. Dôvodom je vojna na Ukrajine. TASR informuje podľa správy agentúry DPA.

„Lotyšské veľvyslanectvo v Rusku pozastavilo prijímanie žiadostí o víza pre občanov Ruskej federácie na dobu neurčitú. Výnimkou je účasť na pohrebe blízkeho príbuzného v Lotyšsku," napísalo veľvyslanectvo v príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Riga v uplynulom období obmedzila vydávanie víz pre Rusov a udeľovala ich len z humanitárnych dôvodov, vysvetľuje DPA. Lotyšsko napríklad vydalo povolenia na pobyt veľkému počtu ruských novinárov, ktorí už v Rusku nemohli pracovať pre úradné obmedzovanie médiív.

Lotyšské bezpečnostné orgány však nedávno upozornili pred možnými rizikami, ktoré môžu nastať v prípade, ak bude v Lotyšsku pracovať čoraz viac ruských médií.

Ďalšie dôležité správy

The flag of Finland flies aboard the Finnish icebreaker MSV Nordica as it arrives into Nuuk, Greenland, after traversing the Northwest Passage through the Canadian Arctic Archipelago, Saturday, July 29, 2017. After 24 days at sea and a journey spanning more than 10,000 kilometers (6,214 miles), the MSV Nordica has set a new record for the earliest transit of the fabled Northwest Passage. The once-forbidding route through the Arctic, linking the Pacific and the Atlantic oceans, has been opening u
Neprehliadnite

Fínski colníci zhabali na hranici s Ruskom drony a ďalšie sankcionované predmety