Lotyšsko bude cvičiť ukrajinských vojakov, ako využívať v boji proti ruskej armáde drony. V stredu to uviedol lotyšský minister obrany Artis Pabriks. TASR správu prevzala od agentúry AP.

Podpora Ukrajiny

„V tejto chvíli musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podporili Ukrajinu a bránili jej princípy sebaurčenia a suverenity," povedal Pabriks.

Lotyšsko už poskytlo Ukrajine okrem iných dodávok aj protilietadlové prenosné raketové komplety zem-vzduch typu Stinger, ale aj protitankové zbrane, muníciu a zásoby suchých potravín v hodnote viac ako 200 miliónov eur, spresnil minister obrany.

Odsúdili ruskú inváziu

Lotyšsko ostro odsúdilo ruskú agresiu proti Ukrajine a tvrdí, že ide o hrubé porušenie suverenity a územnej celistvosti krajiny.

Ďalšie dôležité správy

JB 29 Kyjev - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas spoločnej tlačovej konferencie s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom (nie je na snímke) po ich stretnutí v Kyjeve 14. februára 2022. Zelenskyj v pondelok uviedol, že Ukrajina sa nechystá vzdať svojho cieľa týkajúceho sa vstupu do Severoatlantickej aliancie (NATO). TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP, Reuters a RIA Novosti. Ukrajinský prezident tiež médiá informoval o tom, že so Scholzom hovorili aj o plynovode Severný prú
Neprehliadnite

Ak bude Európa strácať čas, Rusko ho využije na rozšírenie svojej vojnovej zóny