Investori vložili v prvom polroku do finančno-technologických start-upov sídliacich v Londýne rekordných 5,3 miliardy dolárov, zatiaľ čo v rovnakom období vlaňajška to bolo 2,1 miliardy dolárov. Vyplýva to z prieskumu spoločností Dealroom a London & Partners, na ktorý vo štvrtok upozornila agentúra Reuters. Rekordná investovaná čiastka podľa nej ukazuje, že britská metropola si aj po brexite udržiava status centra digitálnych finančných služieb.

Finančno-technologické firmy po celom svete získali v období od januára do júna od investorov 54,1 miliardy dolárov, čo je viac ako úhrnom za uplynulé dva roky. Londýnske start-upy mali veľký podiel na európskom raste, získali viac ako tretinu z investícií. V celosvetovom meradle sa Londýn radí na druhé miesto za San Francisco a mierne pred New York, zistil výskum.

Naskenovať EKG, navrhnúť medicínske postupy a urýchliť diagnostiku. To sú hlavné výzvy slovenského startupu Powerful Medical bratov Roberta a Martina Hermanovcov
Neprehliadnite

Investície do európskych start-upov už prekonali vlaňajší rekord, uvádza CNBC

„Po dnešných údajoch o investíciách prešiel britský finančno-technologický sektor hlasovaním o dôvere,“ uviedla Anne Bodenová, ktorá riadi digitálnu banku Starling. Tá od investorov tento rok vybrala 322 miliónov libier. Z ďalších veľkých kôl financovania stojí za zmienku okrem iného 478 miliónov dolárov pre platobnú spoločnosť SaltPay a 450 miliónov dolárov pre platobnú spoločnosť Checkout.com.

Výskum bol zverejnený po tom, čo v stredu formou priameho vstupu vstúpili na burzu v Londýne akcie spoločnosti Wise, ktorá zabezpečuje prevody peňazí. Akcie deň začali na cene 800 pencí, čo firmu ocenilo na 7,95 miliardy libier. To je výrazne viac, než trh očakával.