Jednoducho Maďarsko a Slovensko majú aj tienistejšie stránky svojej histórie. Uverejnenie svojej obavy stiahol s vysvetlením, že nič také nechce privolávať. No v piatok počas zápasu v maďarskom Miškovci medzi miestnym DVTK a MHK Zvolenom k tomu už v štvrtom kole ligy naozaj prišlo.

Vo videu zo zápasu zmyslov zbavená partia chuligánov zo stredného Slovenska bila hlava-nehlava aj starých maďarských chlapov. Tí mali smolu, že sedeli príliš blízko. V napadnutom sektore museli kvôli bitke utekať ešte aj malé deti.

Šarvátkou sa naplnilo iba to, čo vedenie našej najvyššej ligy na čele s Richardom Lintnerom a šéfmi našich klubov pri jej rozširovaní o maďarské kluby hrubo podcenili.

Liga pod vedením R. Litnera je úspešnejšia. Chodí na ňu viac ľudí a televízne prenosy z nej sú kvalitnejšie. No teraz on i mecenáši klubov podcenili historické súvislosti, ktoré vyústili do bitiek fanúšikov hokeja, o ktorých v lete napokon nechcel otvorene hovoriť na verejnosti Miro Šatan.

V kuloároch si aj toto hokejoví funkcionári reprezentácie, ligy a klubov určite vyrozprávali naplno ešte predtým, ako sa roztočila nová liga doplnená aj o dva maďarské kluby MAC Budapešť a DVTK Miškovec.

Zaplaťte ozajstnú bezpečnosť

Ak už nemáme na zápasoch našej ligy vidieť nič podobne 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa