Podľa M. Trubana sa tieto tri strany v mnohom nezhodnú, pretože si stoja za svojimi hodnotami. Podľa jeho slov však nechcú hádky a sú pripravené o rozdieloch hovoriť slušne, bez útokov a s rešpektom jedného k druhému. A. Hlina dodal, že má zmysel sa stretávať, aby politici spolu hľadali riešenia.

Obsah dohody majú ešte konzultovať v rámci strán. „Bude to relatívne náročná úloha, najprv budú schvaľovacie procesy vnútri jednotlivých strán. Veríme, že nájdeme textáciu, s ktorou by sme mohli byť všetci traja spokojní. V tom chcem byť optimista,“ povedal A. Hlina.

Beblavý reagoval, že úlohou strán je priniesť zmenu, ktorú si ľudia želajú. „Rokovaniami chceme prispieť k tomu, aby sme po parlamentných voľbách 2020 zostavili vládu, ktorá bude riešiť závažné problémy krajiny a jej ľudí,“ doplnil.

PS a Spolu už oznámili, že do parlamentných volieb pôjdu spoločne v koalícii, KDH bude kandidovať samostatne. Koalícia PS a Spolu už absolvovala stretnutie aj s lídrom strany Za ľudí Andrejom Kiskom. A. Kiska sa tiež v pondelok stretol so šéfom strany SaS Richardom Sulíkom. SaS takisto avizovala, že do parlamentných volieb pôjde samostatne.