Juhokórejská spoločnosť LG Energy Solutions (LGES) plánuje s americkou automobilkou General Motors (GM) postaviť v Spojených štátoch továreň na výrobu batérií pre elektromobily za 2,1 miliardy dolárov. V správe pre regulačné orgány to uviedla spoločnosť LG Chem, ktorá je materskou firmou LGES.

Rovnomerné financovanie

LGES a GM chcú projekt financovať rovným dielom prostredníctvom spoločného podniku na výrobu batérií Ultium Cells. Nové preteky budú ich tretími spoločnými pretekmi na batérie.

Juhokórejský podnik zatiaľ neposkytol podrobnosti o umiestnení továrne ani o výrobnej kapacite nového závodu. V decembri agentúra Reuters uviedla, že GM navrhla vybudovať závod spoločne s LGES v štáte Michigan.

Spoločnosť LGES má pod kontrolou viac ako 20 percent svetového trhu s batériami pre elektromobily. Dodáva batérie okrem iného spoločnostiam Tesla, Volkswagen a Hyundai Motor. V spolupráci s GM už stavajú dva závody v Ohiu a Tennessee.

Enormný záujem investorov

Okrem USA a Južnej Kórey má továrne aj v Číne, Poľsku av Indonézii. Oznámenie o novej továrni prichádza len pár dní pred vstupom LGES na akciovú burzu.

Primárna ponuka firmy je najväčšia v Južnej Kórei a prilákala obrovský záujem investorov. Celú firmu oceňuje zhruba na 70,2 bilióna wonov, vďaka čomu sa LGES stane treťou najhodnotnejšou juhokórejskou spoločnosťou po firmách Samsung Electronics a SK Hynix.

Ďalšie dôležité správy

LG
Neprehliadnite

Investori dopytujú sedemkrát toľko akcií LG Energy Solutions, než firma ponúka