Chorvátsko, Grécko či Taliansko majú z turizmu milióny ročne. V letnom období sú práve južanské krajiny obletované návštevníkmi z celého sveta, čo si uvedomujú aj miestni politici. Tí už dnes rozmýšľajú nad tým, že nebudú od ľudí vyžadovať očkovacie preukazy, ak by to obmedzilo ich návštevnosť.

Medzičasom Chorváti rozhodli, že do krajiny umožnia vstúpiť všetkým turistom, ktorí dostali aspoň jednu dávku vakcíny. Upustili tak od plánov povinných dvoch dávok. Osoby, ktoré sa preukážu, že covid prekonali, budú mať tiež vstup voľný. Stačí mať PCR test alebo antigénový test o tom, že ste boli pozitívni. Slovenské more je tak trochu viac dostupné aj pre tých, ktorí na druhú dávku vakcíny ešte len čakajú.

Václac Mika je zatiaľ riaditeľom agentúry SlovakiaTravel.
Neprehliadnite

Potrebuje Slovensko ministerstvo pre cestovný ruch? Od prírodného pokladu dávame roky ruky preč

Chorvátov môžu nasledovať

Talianska vláda avizovala, že očkovacie pasy budú potrebné len do niektorých destinácií, ktoré sú vysoko rizikové. Podobné opatrenia hlásia aj Španieli či Portugalci.

Leto tak nemusí zostať kompletne zatvorené pre nezaočkovaných, musia však mať negatívny test. Kritika očkovacích preukazov bola hlavne zo strany štátov ako Dánsko či Francúzsko, ktoré sa obávajú úniku osobných informácií.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa