Najväčšia latinskoamerická letecká spoločnosť LATAM vo štvrtok (9. 7.) oznámila, že si zabezpečila financovanie vo výške 1,15 miliardy eur od amerického investičného fondu. To jej pomôže prežiť krízu v leteckom priemysle, ktorú spôsobila pandémia nového koronavírusu.

Investičný fond Oaktree Capital Management prisľúbil LATAM 1,3 miliardy amerických dolárov (,15 miliardy eur) po tom, čo si čílsko-brazílska letecká spoločnosť zabezpečila úver vo výške 900 miliónov USD od svojich akcionárov Qatar Airways a rodín Cueto a Amaro.

Tím letušiek a pilota Go2Sky.
Neprehliadnite

Slováci, ktorí prenajímajú lietadlá: Ak nepríde vakcína, naša sezóna je stratená

To znamená to, že spoločnosti LATAM sa podarilo splniť dve z podmienok amerického konkurzného procesu, čo je umožňuje uskutočniť reštrukturalizáciu pod súdnym dohľadom bez tlaku veriteľov. Návrh musí ešte v nadchádzajúcich dňoch preskúmať a schváliť súd v New Yorku.LATAM dúfa, že „nebude potrebné, aby požiadala o financovanie od vlád, aby bol návrh schválený".

Pred pandémiou LATAM, ktorá vznikla fúziou čílskych aerolínií LAN a brazílskych TAM, lietala do 145 destinácií v 26 krajinách sveta a prevádzkovala približne 1400 letov denne, pričom ročne prepravili 74 miliónov cestujúcich.