Let írskej nízkonákladovej spoločnosti Ryanair v sobotu ráno odletel z francúzskeho Toulouse do Fezu v Maroku bez 50 cestujúcich, ktorých bez vysvetlenia nechal v odbavovacej hale. Cestujúci prišli na letisko včas, mali platné letenky aj doklady, do lietadla ale neboli vpustení, informoval v pondelok denník Le Figaro. Ryanair sa podľa dostupných informácií k prípadu doteraz nevyjadril.

Ryanair planes are seen at Stansted Airport in England, Tuesday July 21, 2009.  Ryanair Holdings PLC said Tuesday it will heavily reduce flights from its main London hub for the second winter in a row, citing high costs and seasonally lower demand.  (AP Photo/Matt Dunham)
Neprehliadnite

Ryanair vyhral spor o štátnu pomoc pre aerolínie Condor

Cestujúci prišli k bráne na vstup do lietadla v predpísanú hodinu, zamestnanci leteckej spoločnosti im však povedali, že lietadlo už odletelo. Podľa informácií na serveri Flightradar24 mal inkriminovaný let FR3551 už pri vzlete viac ako hodinové meškanie. Denník Le Figaro uvádza možnosť, že Ryanair odmietol zostávajúcich cestujúcich, aby ešte nezvyšoval meškanie. Spoločnosť cestujúcim údajne vyplatí odškodné, neposkytla im ale náhradnú dopravu.

Niekoľko oneskorencov, ktorých aerolinky nevpustia do lietadla, sú pomerne bežným javom. Odopretie letu 50 cestujúcim, čo je štvrtina kapacity letu, je však veľmi nezvyčajné, uvádza špecializovaný web Aerotime hub.