Šerif  zo štátu Alabama začal vyšetrovať prípad niekoľkých stoviek balíkov prepravovaných dopravnou spoločnosťou FedEx, ktoré sa podarilo objaviť zahodené v rokline v miestnych lesoch. Zatiaľ nie je jasné, ako sa tam zásielky dostali, zamestnanci špedičnej firmy však už niekoľko dní pracujú na ich doručení právoplatným majiteľom.

Šerif očakáva odpovede

Strážca zákona o prípade priebežne informuje na svojej facebookovej stránke. „Všetkým z okresu West Blount, ktorým chýbajú balíky od FedExu. Mám teraz policajta na mieste, kde je zrejme 300 až 400 krabíc rôznych tvarov, ktoré niekto hodil do rokliny. Na miesto prišiel aj oblastný manažér FedExu. Dúfajme, že čoskoro budeme mať nejaké odpovede," napísal šerif v stredu.

Požívatelia sociálnej siete sa zabávajú

Medzičasom na miesto dorazilo niekoľko dodávok, ktoré postupne balíky nakladajú a rozvážajú. Podľa príspevkov na Facebooku sa pracovalo aj vo štvrtok, keď sa v USA oslavoval Deň vďakyvzdania. Používatelia na sociálnej sieti väčšinou kritizovali dopravnú spoločnosť FedEx, niektorí tvrdili, že im v posledných dňoch neprišiel rad očakávaných balíkov. Iní pristúpili k situácii s humorom.  „Ak uvidíte môj balík z Nigérie, dajte mi vedieť. Očakávam veľký obnos peňazí od princa Abada," napísal jeden z užívateľov s odkazom na preslávený internetový podvod, v ktorom figuruje údajný nigérijský princ. Ten adresátom nevyžiadaných e-mailov sľubuje veľké obnosy peňazí za predbežný poplatok.

Pre firmu je prvoradá bezpečnosť

Firma FedEx vo vyjadrení uviedla, že je pre ňu bezpečnosť prepravovaných balíkov najvyššou prioritou a že podnikne kroky, aby situáciu čo najrýchlejšie napravila. Zároveň spustila vnútorné vyšetrovanie incidentu.

FedEx
Neprehliadnite

Pandémia dopomohla k rastu zisku zásielkovej firmy FedEx o vyše 150 percent