Nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO) robí prvé personálne zmeny. Prvým vysokopostaveným človekom, ktorý končí na svojom poste je štátny tajomník Peter Stachura. Ten dôvody svojho odvolania nepozná, píše portál aktuality.sk. Novým štátnym tajomníkom Ministerstva zdravotníctva sa stal Kamil Száz.

„Svoju prácu som sa snažil robiť najlepšie ako som vedel. Aj keď moje pôsobenie zasadne poznačila pandémia Covid-19, podarilo sa nám rozbehnúť niekoľko projektov, ktoré budú dúfam pokračovať. Za úspech považujem to, ze sme naše nemocnice v personálnej, rozpočtovej a morálnej kríze previedli cez druhu vlnu pandémie," povedal Stachura. Doplnil, že rešpektuje právo ministra na obsadenie pozícii vo vedení rezortu ľudmi, ktorým dôveruje.

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii v súvislosti s COVID-19 v Bratislave v utorok 13. apríla 2021. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Zmluva k Sputniku V sa sa podrobí právnej analýze, povedal Lengvarský

K výmene došlo aj na poste generálneho tajomníka služobného úradu. Vláda odvolala Davida Hlubockého, na jeho miesto nastúpi Peter Ferjančík, ktorý doposiaľ šéfoval Sekcii európskych programov a projektov.

Obaja nastupovali na ministerstvo zdravotníctva za bývalého šéfa rezortu Mareka Krajčího.