Fakultná nemocnica v Nitre má nového riaditeľa. „Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) v piatok vymenoval za riaditeľa nitrianskej nemocnice Mariana Korytiaka," informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. „Dnešným dňom bol zároveň z funkcie riaditeľa Fakultnej nemocnice Nitra odvolaný Milan Dubaj," dodala.

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas brífingu vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v priestoroch Národného futbalového štadióna 20. mája 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Lengvarský odvolal riaditeľku Univerzitnej nemocnice Bratislava

Nový riaditeľ nitrianskej nemocnice v minulosti pôsobil v Policajnom zbore SR a v rokoch 2011 a 2012 zastával pozíciu zástupcu generálneho riaditeľa sekcie Integrovaného záchranného systému Ministerstva vnútra SR. Od roku 2016 je členom predstavenstva a obchodno-ekonomickým riaditeľom spoločnosti Letisko Sliač.

V nitrianskej fakultnej nemocnici riešia v týchto dňoch hrozbu hromadných výpovedí. Odchod avizovalo 34 zdravotníkov z oddelenia traumatológie, výpovede však mali stiahnuť. Skončiť majú však všetky sestry z detskej jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS). Už odvolaný riaditeľ Dubaj mal so sestrami o dôvodoch ich výpovedí rokovať.