Vláda stále zvažuje možnosť, že by sa prevádzky po novom roku otvárali len pre ľudí zaočkovaných proti ochoreniu covid-19, a nie v režime OP (očkovaní, prekonavší). Po stredajšom predvianočnom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Stať sa to môže aj v prípade avizovaného otvárania reštaurácií od 3. januára budúceho roka.

Ekonomika trpí

„Máme v súčasnosti asi 180-tisíc  ľudí v čakárni, ktorých chceme zaočkovať – hlavne booster dávkami – a potrebujeme nejaký čas na to, aby získali imunitu," vysvetlil Lengvarský.

Zároveň si uvedomuje, že ekonomika trpí. Preto minister avizuje, že po novom roku, resp. po 9. januári sa možno otvorí aj viac druhov prevádzok.

Neprehliadnite

Sulík by pre omikron paniku nerobil, chce uvoľňovanie opatrení a návrat ku covid automatu

„Avšak určite budú len pre očkovaných a prekonaných a ešte stále zvažujeme možnosť, že budú len pre očkovaných, tam ešte musíme nastaviť pravidlá, pokiaľ sa tak rozhodneme. Bude to ešte otázkou najbližších dní," povedal minister.

Pravidlá otvárania gastroprevádzok

Na margo presných pravidiel otvárania gastroprevádzok od 3. januára povedal, že otvoriť budú môcť len na úrovni 50-percentnej kapacity a za dodržania prísnych hygienických podmienok. Na otázku, či sa teda môže stať, že aj reštaurácie budú v budúcnosti otvorené len pre zaočkovaných odpovedal, že sa to môže stať dokonca aj od 3. januára.

Na snímke podpredsedníčka vlády SR a  a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) počas brífingu pred 48. rokovaním vlády SR 22. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Gastroprevádzky sa otvoria, Hegerova vláda sa dohodla. Lockdown podľa Remišovej nič nevyrieši