Minister financií Igor Matovič označil v relácii Braňo Závodský Naživo správanie lekárskych odborárov za teroristické. Okrem iného ich prirovnal k únoscom lietadla.

„Pre mňa osobne to bola trauma, že tu lekárski odborári vydierali a za rukojemníkov si brali chorých ľudí. Je to pre mňa úplne rovnaký terorista, ako keď niekto unesie lietadlo. Najhorší čin, aký môže lekár spraviť je, že odíde od prístrojov, ktoré nevie nikto iný ovládať,“ vyjadril sa v rádiu Expres minister financií, ktorý zároveň pripustil, že ambulantný sektor bude čeliť veľkým problémom.

Z možných komplikácií viní lekárskych odborárov. „Z tejto misky, ktorá bola určená pre ambulantný sektor si zobrali teroristi 100-miliónov pre seba a druhých nechali v štichu,“ pokračoval I. Matovič.

Podľa jeho slov si tak peniaze zobrali tí ľudia, ktorým nepatrili. Zároveň dodal, že ministerstvo financií nie je „oslík potras sa“ a disponuje len istým objemom peňazí.

„Niekto si vydieraním privlastnil niečo, čo patrilo všetkým zdravotníkom, aj pacientom. Balík je len jeden a keď si z neho niekto ukradne 100-miliónov, tak pre ostatných zostane výrazne menej,“ dodal líder OĽaNO.

Polovičku si nechá a polovičku vráti

Minister financií sa v relácii rádia Expres vyjadril aj k schváleniu stabilizačného príspevku pre zdravotníkov vo výške 5 000 eur.

Zdravotníci sa však musia zaviazať, že zostanú v nemocnici či záchranke pracovať tri roky.

„Ak zostane počas celých troch rokov, môže si ho celý nechať a nikomu nemusí nič vracať. Ak sa rozhodne v polovičke toho trojročného obdobia odísť, polovičku vráti a polovičku si nechá,“ vysvetlil I. Matovič.

Podľa Matoviča nastane koniec SaS

Igor Matovič pokračoval, že načasovanie správy o stave republiky prezidentky Zuzany Čaputovej nebolo náhodné. Povedal tak v súvislosti s tým, že bude vláda Eduarda Hegera čeliť odvolávaniu.

Vyjadril sa, že od prezidentky očakával, že bude „ženou nádeje“, ktorá ľudí upokojí.

„Aby ale prezidentka prilievala olej do ohňa a vytvárala podhubie na to, aby sa spúšťalo následné odvolávanie vlády mi príde ako zneužívanie jej funkcie,“ vyhlásil I. Matovič.

V nadväznosti na odvolávanie Eduarda Hegera takisto dodal, že sa šéf liberálov Richard Sulík rozhodol s mafiou rozbiť koalíciu, bez ohľadu na následky.

„On veľmi dobre vie, že toto SaS nemá šancu prežiť. Po tomto komplote s mafiou bude pre SaS koniec. SaS dopadne ako Bugár so svojím MOST – HÍD, že tu bude mať preferencie maximálne polotučného mlieka,“ predpovedá financmajster.

Ďalšie dôležité správy

V centrále Slovenských elektrární v Bratislave.
Neprehliadnite

Matovičovi spadnú od Slovákov z neba ďalšie milióny eur. Niektoré elektrárne zatvoria brány