Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov vyhlásil, že medzi Ruskom a Západom sa spúšťa nová „železná opona". 

„Čo sa týka železnej opony, v podstate sa už spúšťa. Tento proces sa už začal," povedal šéf ruskej diplomacie novinárom po rokovaniach so svojím rezortným partnerom z Bieloruska.

Rusko zanevrelo na Washington a Brusel

Ďalej deklaroval, že Moskva už odteraz nebude veriť Washingtonu ani Bruselu. „Európska únia sa vonkoncom nezaujíma o pochopenie našich záujmov," vyhlásil. „Zaujíma sa o to, o čom sa rozhodlo v Bruseli. A v Bruseli sa rozhoduje tak, ako sa rozhodlo vo Washingtone," dodal.

Lavrov tiež poznamenal, že Rusko od roku 2014, keď Moskva anektovala Krymský polostrov, vzťahy s Európskou úniou ako celkom neudržiava.

Nekompromisné sankcie západu

Po spustení vojenskej invázie na Ukrajinu uvalili západné krajiny na Rusko množstvo bezprecedentných sankcií. Európska únia na začiatku júna oficiálne prijala už šiesty balík sankcií voči Moskve, ktorý zahŕňa rozsiahle embargo na nákup ruskej ropy či opatrenia voči bankám a štátnym médiám krajiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj apeloval na EÚ, aby čo najskôr schválila ďalšie sankčné opatrenia voči Rusku.

Ďalšie dôležité správy

KK9 Londýn - Na snímke nová britská desaťlibrová bankovka vyrobená z polyméru 14. septembra 2017 v Londýne. Platidlo s vyobrazením spisovateľky Jane Austenovej prichádza po štvormesačnom období, počas ktorého neboli v Británii bankovky s vyobrazením ženy - s výnimkou kráľovnej Alžbety II. FOTO TASR/AP
One of the new British 10 pound notes is posed for photographs outside the Bank of England in the City of London, Thursday, Sept. 14, 2017. The new polymer note, released for circulation on Thursd
Neprehliadnite

Ruské peniaze „vyprané“ cez City of London skončili v Putinovej vojnovej truhlici