Srbský denník Danas citoval štátnych predstaviteľov, podľa ktorých tri balkánske krajiny zakázali Lavrovovi let do Belehradu na štátnu návštevu naplánovanú na 6. - 7. júna.

Danas uviedol, že srbská premiérka Ana Brnabičová v nedeľu vyhlásila, že situácia ohľadom príchodu Lavrova do Belehradu je „mimoriadne komplikovaná" a že prezident Aleksandar Vučič rieši logistiku jeho cesty.

Agentúra Interfax citovala vysokopostavený zdroj z ruského ministerstva zahraničných vecí, ktorý potvrdil zrušenie Lavrovovej návštevy Srbska.

„Naša diplomacia ešte nezvládla teleportáciu," uviedol zdroj.

Srbsko má úzke vzťahy s Ruskom, krajina sa zatiaľ nepridala k sankciám Západu, ktoré uvalil na Moskvu a dokázala si zabezpečiť dodávky ruského zemného plynu za zvýhodnenú cenu.

Ďalšie dôležité správy

WA 22 Dušanbe - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas stretnutia s arménskym rezortným kolegom Araratom Mirzojanom v Dušanbe vo štvrtok 12. mája 2022. FOTO TASR/AP 


In this handout photo released by Russian Foreign Ministry Press Service, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov attends a meeting with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan in Dushanbe, Tajikistan, Thursday, May 12, 2022. (Russian Foreign Ministry Press Service via AP)
Neprehliadnite

Lavrov vo francúzskej televízii ospravedlňoval ruskú inváziu. Dosiahol nové komunikačné dno