Opozičný poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha považuje zrušenie jeho stránky na sociálnej sieti za účelové. „Je to splnenie pokynu koaličných politikov, aby zavreli ústa opozičnému politikovi, ktorý mal veľký výtlak na sociálnej sieti," uviedol Blaha na tlačovom brífingu. Na zrušenie stránky upozornil Denník N.

Koalično-opozičný boj

Vymazanie vníma ako zásah do slovenskej politiky. „Nie je to vypnutie drobného užívateľa, je to zásah do slovenskej politiky. Máme tu kampaň v rámci referenda, máme tu reálny koalično-opozičný boj," dodal. Poukázal pritom na to, že jeho stránka mala najviac interakcií spomedzi všetkých stránok slovenských politikov.

Avizoval, že sa nebude doprosovať o vrátenie jeho stránky, ale bude komunikovať prostredníctvom iných platforiem.

Porušoval pravidlá

Dôvodmi zrušenia stránky mali byť opakované porušovanie pravidiel týkajúcich sa nenávistných prejavov, šikanovania a obťažovania, podnecovania k násiliu a šírenia dezinformácií o ochorení covid-19, pre Denník N to ozrejmilo tlačové oddelenie Facebooku.

Ďalšie dôležité správy

Poslanci Národnej rady (NR) SR začali v stredu popoludní rokovanie mimoriadnej schôdze k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Inicioval ju opozičný Smer-SD. Opozícia mu vyčíta medializované informácie o jeho údajnom priamom zasahovaní do
Neprehliadnite

Na Facebooku skončil. Kdeže bude teraz pán poslanec Blaha opisovať svoje videnie sveta?