Informoval o tom spravodajský portál Aktuality.sk. Dôvodom podľa J. Rajtára mali byť trestné oznámenia, ktoré na M. Kočnera podával. Polícia trestné konanie nezačala, vyšetrovala nebezpečné vyhrážanie.

„Národná kriminálna agentúra na základe vlastnej operatívnej činnosti získala informácie o možnom podozrení z trestného činu nebezpečného vyhrážania. V tejto veci nešlo o podozrenie z prípravy vraždy žiadnej osoby,” uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

TREND ešte v júni informoval, že sa dostal k informáciám z operatívnej činnosti NAKA, ktorá získala informácie, ako sa mal vyjadrovať M. Kočner o poslancovi J. Rajtárovi. Podľa zistení polície sa M. Kočner „chcel pokúsiť o možnú diskreditáciu Jozefa Rajtára získaním kompromitujúcich podkladov“, a ak by sa mu to nepodarilo, mal v „úmysle osobu Jozefa Rajtára zraziť osobným autom“.

Poslancovi poskytli ochranu na jar tohto roku. „Povedali mi, že majú nahrávku, z ktorej vyplýva, že sa mohol pokúsiť si nejakým spôsobom objednať moju vraždu,“ uviedol J. Rajtár pre Aktuality.

Ochranu mal niekoľko mesiacov, približne do zadržania M. Kočnera „Tá informácia bola, že je to kvôli tomu, že na neho dávam trestné oznámenia a že on sa z toho potrebuje nejakým spôsobom vymaniť,” doplnil poslanec.