Neskôr však euro prišlo o časť svojich ziskov a neskoro popoludní sa predávalo po 1,1848 dolára. Dôvodom bolo podľa expertov vyberanie ziskov po náraste z predchádzajúcich dní.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok referenčný kurz eura na 1,1848 (vo štvrtok: 1,1743) dolára za euro. To znamená, že dolár stál 0,8440 (0,8516) eura.

JB 12 Brusel - Fľaša dezinfekcie pred vstupom do sídla Európskej rady v Bruseli 16. júla 2020 pred  dvojdňovým summitom EÚ. Hlavnou témou samitu budú rokovania o pláne obnovy v reakcii na krízu spôsobenú pandémiou ochorenia COVID-19 a o novom dlhodobom rozpočte EÚ. FOTO TASR/AP  

A bottle of hand sanitizer stands next to an EU flag at the entrance to the European Council building in Brussels, Thursday, July 16, 2020. On Friday, July 17, 2020, leaders from the 27 European Union nations will meet
Neprehliadnite

Ekonomika eurozóny v druhom kvartáli klesla o 12,1 percenta, najviac v histórii štatistík

Posilňovanie eura mierne utlmila správa o prepade ekonomiky eurozóny. Hrubý domáci produkt (HDP) v 2. štvrťroku medzikvartálne klesol o 12,1 percenta. Dôvodom bola pandémia nového koronavírusu.

Euro sa počas júla prudko posilnilo. Na začiatku mesiaca sa jeho kurz nachádzal na úrovni okolo 1,12 dolára za euro. Rýchle šírenie nového koronavírusu v USA a aj slabé údaje z ekonomiky však mali negatívny vplyv na dolár. Medzi ďalšie faktory patrili i nepokoje v niektorých oblastiach USA, ale aj dohoda lídrov EÚ o rozpočte a fonde obnovy.