Kultivovaný prejav Milana Ftáčnika bude v slovenskej spoločnosti chýbať. Bol výraznou postavou slovenskej politiky. V reakcii na úmrtie politika Milana Ftáčnika to povedala prezidentka Zuzana Čaputová. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

,,Vo verejnej službe strávil roky, bol ministrom školstva, starostom Petržalky, primátorom Bratislavy, poslancom národnej rady, vysokoškolským pedagógom a tiež komunálnym poslancom. Stál aj pri prijímaní Ústavy SR. Patril k tým ľuďom a politikom, ktorých aj názoroví oponenti rešpektovali," zdôraznila Čaputová.

Rozhovor s byvalym primatorom Bratislavy Milanom Ftacnikom o jeho pripadnej opatovnej kandidature a o osobnom vztahu k mestu.
Neprehliadnite

Zomrel exminister školstva, politik a vysokoškolský učiteľ Milan Ftáčnik

Svoje názory a idey podľa slov prezidentky presadzoval vždy vecne, slušne a s rešpektom. ,,Takých ľudí vo verejnej službe nikdy nie je dostatok. Za prácu pre ľudí aj pre svojich študentov mu patrí vďaka," dodala. Príbuzným a blízkych vyjadruje úprimnú sústrasť. Ftáčnik bol ženatý s manželkou Zlaticou. Mal tri deti.