Vojenská pomoc smerovaná Ukrajine nie je charita ale nevyhnutnosť pre dlhodobú bezpečnosť v Európe. Uviedol to ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v príspevku zverejnenom v denníku The New York Times. TASR správu prevzala od televízie Sky News, ktorá o tom informovala v sobotu.

Kuleba vo svojom článku uviedol, že západné krajiny musia posilniť ukrajinskú armádu, a to zrýchlením dodávok moderných delostreleckých zbraní a obrnených vozidiel.

Kuleba: Nevyhnutná investícia do bezpečnosti

Šéf ukrajinskej diplomacie tiež poďakoval Spojeným štátom a americkému ministrovi zahraničných vecí Antonymu Blinkenovi za bezpečnostnú aj inú pomoc poskytnutú Ukrajine.

„Predsa však chcem spresniť: Vojenská pomoc Ukrajine nie je charita. Je to nevyhnutná investícia do dlhodobej bezpečnosti v Európe,“ napísal Kuleba.

Podľa ministra vzíde Ukrajina z vojny ako jedna z najschopnejších vojenských síl v Európe. „Po odrazení ruskej invázie bude ukrajinská armáda chrániť bezpečnosť a stabilitu v Európe a chrániť demokraciu pred akýmkoľvek autoritárskym zásahom,“ dodal Kuleba.

Ďalšie dôležité správy

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken (vľavo) si podáva ruku so svojím ruským rezortným partnerom Sergejom Lavrovom pred ich stretnutím v Ženeve 21. januára 2022.
Neprehliadnite

Ciele Ruska na Ukrajine budú úplne splnené, povedal Lavrov Blinkenovi