Kuba odsúdila zámer Spojených štátov opätovne ju zaradiť na zoznam krajín podporujúcich terorizmus, o ktorom v pondelok informoval americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo. Jeho kubánsky rezortný partner Bruno Eduardo Rodríguez Parrilla v piatok na Twitteri napísal, že ide o „politický motivovaný krok".

„Každý donucovací prostriedok, ktorý (USA) využívajú, je namierený na spomalenie kubánskej ekonomiky a znemožnenie vzťahov medzi našimi krajinami založených na vzájomnom rešpekte," uviedol Parrilla.

WA 12 Havana - Muž máva tímu kubánskych lekárov, ktorí sedia v autobuse po prílete na kubánskom letisku v Havane v pondelok 8. júna 2020. Po viac ako dvoch mesiacoch sa zdravotníci vrátili z talianskeho regiónu Lombardsko, kde pomáhali miestnym lekárom. Lombardsko bolo koronavírusovou pandémiou postihnuté najviac zo všetkých talianskych regiónov. FOTO TASR/AP 


A man waves at the doctors, part the first Cuban medical brigade of the Henry Reeve Contingent, after it arrived in Havana, Cuba, Monda
Neprehliadnite

Kuba zatvára školy, bary a reštaurácie - nákaza koronavírusom znova silnie

Dosluhujúca administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa pokúša na poslednú chvíľu zmariť prípadné snahy novozvoleného prezidenta Joea Bidena o zmiernenie diplomatického napätia medzi USA a Kubou, napísala ešte v pondelok agentúra AFP. Inaugurácia nového demokratického prezidenta sa uskutoční 20. januára.

Kuba bola na zozname od roku 1982 do roku 2015, keď ju odtiaľ vyradil vtedajší prezident Barack Obama. Počas jeho vlády došlo k obnoveniu kubánsko-amerických diplomatických vzťahov, obe krajiny si dokonca vzájomne otvorili veľvyslanectvá.