Ktoré školy budú mať licenciu na udeľovanie vysokoškolských titulov? Aké podmienky musí splniť univerzita pre otvorenie študijného programu? Vzniknú ďalšie súkromné vysoké školy? A zaniknú niektoré verejné vysoké školy, tak ako to v minulosti pripúšťali politici?

Už vo štvrtok sa dozvieme, aké zámery v nastavovaní kvality vysokých škôl na Slovensku majú uchádzači o najvyšší post v Slovenskej akreditačnej agentúre pre vysoké školstvo.

Traja uchádzači

Vo výberovom konaní na post predsedu Výkonnej rady agentúry budú súťažiť Robert Redhammer, Juraj Sinay a Marek Šmid. R. Redhammer je rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, v tomto roku mu končí druhé funkčné obdobie. J. Sinay je bývalým prezidentom Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky a bývalým rektorom Technickej univerzity v Košiciach. M. Šmid je rektorom Trnavskej univerzity a predsedom Slovenskej rektorskej konferencie.

Ministerstvo školstva po skončení termínu na podávanie prihlášok evidovalo až piatich uchádzačov, podľa neoverených informácií TRENDU však napokon prihlášku stiahol bývalý minister

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa