Ktoré školy budú mať licenciu na udeľovanie vysokoškolských titulov? Aké podmienky musí splniť univerzita pre otvorenie študijného programu? Vzniknú ďalšie súkromné vysoké školy? A zaniknú niektoré verejné vysoké školy, tak ako to v minulosti pripúšťali politici?

Už vo štvrtok sa dozvieme, aké zámery v nastavovaní kvality vysokých škôl na Slovensku majú uchádzači o najvyšší post v Slovenskej akreditačnej agentúre pre vysoké školstvo.

Traja uchádzači

Vo výberovom konaní na post predsedu Výkonnej rady agentúry budú súťažiť Robert Redhammer, Juraj Sinay a Marek Šmid. R. Redhammer je rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, v tomto roku mu končí druhé funkčné obdobie. J. Sinay je bývalým prezidentom Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky a bývalým rektorom Technickej univerzity v Košiciach. M. Šmid je rektorom Trnavskej univerzity a predsedom Slovenskej rektorskej konferencie.

Ministerstvo školstva po skončení termínu na podávanie prihlášok evidovalo až piatich uchádzačov, podľa neoverených informácií TRENDU však napokon prihlášku stiahol bývalý minister

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa