Rezortný šéf podľa stanice BBC ďalej povedal, že výzva mladej environmentálnej aktivistky adresovaná investorom, aby sa zbavili fosílnych palív, ukazuje jej nedostatočné chápanie ekonómie a zamestnaneckej politiky. „Keď vyštuduje ekonómiu na vysokej škole, môže sa vrátiť a vysvetliť nám to,“ povedal S. Mnuchin.

„Kto je ona? Hlavná ekonómka? Pre ľudí, ktorí volajú po tom, aby sa prestali používať fosílne palivá, mám odkaz: sú tu závažné ekonomické prekážky týkajúce sa pracovných miest,“ zdôraznil americký minister financií.

S. Mnuchin zároveň vyjadril nádej v súvislosti s americko-britskou dohodou, ktorá má byť podpísaná v tomto roku. Dodal, že predmetný dokument je pre prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa „absolútnou prioritou“.

Šéf Bieleho domu v utorok označil environmentálnych aktivistov za „prorokov skazy“, pričom vyhlásil, že sú príliš pesimistickí a svoj hnev by mali obrátiť smerom ku krajinám, ktoré produkujú čoraz viac emisií. Prezident však žiadnu z nich nešpecifikoval.

„Náš dom je stále v plameňoch. Vaša nečinnosť rozdúchava plamene,“ povedala G. Thunbergová v Davose. Boj proti klimatickej zmene si podľa nej bude vyžadovať viac než všeobecné povedomie. „Toto je iba úplný začiatok,“ uviedla a dodala, že pokiaľ ide o otepľovanie planéty, ľudia by mali viac počúvať vedcov.