Dátum a miesto narodenia: 14. júna 1946 v New Yorku; jeho matka pochádzala zo Škótska, prarodičia z otcovej strany z Nemecka.

Vzdelanie: ekonómia na Pensylvánskej univerzite (1968)

Kariéra: začínal u svojho otca Freda v developerskej spoločnosti Elizabeth Trump & Son; firma sa v roku 1971 premenovala na The Trump Organization, dnes ovláda hotely, reality či golfové ihriská (Trump je jej prezidentom); figuruje aj v ďalších firmách, napríklad v Trump Plaza Associates či Trump Atlantic City Associates; v roku 1996 kúpil spoločnosť Miss Universe Organization, ktorá organizuje súťaže krásy; 14 sezón moderoval televíznu reality show The Apprentice; kvôli urážlivým výrokom na adresu migrantov s ním ale vlani televízia NBC ukončila spoluprácu; v septembri 2015 predal Trump spoločnosť Miss Universe Organization agentúre WME/IMG.

Politická príslušnosť: Republikánska strana (od roku 2012, v rokoch 2009 až 2011, pred rokom 1999), nezávislý (2011 až 2012), Demokratická strana (2001 až 2009), Reformná strana (1999 až 2001).

Rodina: po tretíkrát ženatý (od roku 2005) so slovinskou modelkou Melaniou Knaussovou (46), majú syna Barrona; prvou manželkou bola podnikateľka Ivana Zelníčková, pôvodom zo Zlína (synovia Donald, Eric a dcéra Ivanka, všetci sú viceprezidentmi The Trump Organization), druhou manželkou bola herečka Marla Maplesová (dcéra Tiffany).

Ostatné:

- O kandidatúre na prezidenta USA uvažoval už niekoľkokrát, v roku 2012 napríklad plán odvolal krátko pred republikánskymi primárkami, pretože sa vraj chcel naplno venovať podnikaniu. V tom čase sa zviditeľnil spochybňovaním pravosti rodného listu prezidenta Baracka Obamu a toho, či je hlavou štátu právom.

- Na začiatku tohtoročných primárok bol považovaný za jasného outsidera. Jeho kampaň, charakterizovaná množstvom chytľavých a kontroverzných výrokov, ale slávila nečakaný úspech. D. Trump má však aj mnoho odporcov, kritizovaný je aj časťou republikánov, podľa ktorých ohrozuje povesť strany. Rozdelil ju, ako nikto pred ním. V auguste dokonca 50 významných republikánskych bezpečnostných expertov, vrátane zástupcov rozviedok, označilo D. Trumpa za nekompetentného pre vedenie krajiny. U voličov mu neuškodilo ani to, že prehral všetky predvolebné debaty.

- Nesúhlas si vypočul za obscénne slová voči ženám (svoju súperku Hillary Clintonovú okrem iného obvinil z užívania narkotík), za svoj prístup a neznášanlivosť k prisťahovalcom a moslimom. Na hraniciach s Mexikom chce postaviť obrovský múr, migrantov zo Sýrie by vracal naspäť a vyslovil sa aj za uzatvorenie USA všetkým moslimom. Je zástancom tvrdej ruky, voľného predaja zbraní a silnej armády.

- Ako prezident chce D. Trump znížiť dane, plánuje hlbokú revíziu doterajších obchodných zmlúv, je za lepšie vzťahy s Ruskom, rád by tiež zrušil zdravotnícku reformu prezidenta Baracka Obamu. Jeho administratívu ostro kritizuje za dohodu o iránskom jadrovom programe a údajnú „pohŕdavú“ politiku B. Obamu voči Izraelu.

- Trumpova podnikateľská kariéra začala v roku 1976, keď sa mu podarilo získať úver a konečne „rozbehnúť poriadny biznis“; za štyri roky otvoril na newyorskej 42. ulici luxusný Grand Hyatt Hotel. Trumpove zlaté časy trvali celé 80. roky. Zveličene sa dá povedať, že skúpil polovicu Manhattanu. Medzi jeho známe budovy patrí 200 metrov vysoký mrakodrap Trump Tower v New Yorku či výškové budovy v Chicagu, Honolulu, Toronte či Atlante.

- Časom expandoval do Atlantic City a postavil tu najväčšie kasíno na svete - Taj Mahal. Jeho financovanie, respektíve splácanie dlhov, už ale neutiahol. V roku 1990 sa dostal na pokraj krachu. Nakoniec ale - podľa vlastných slov - „povstal z popola ako bájny vták Fénix“.

- V roku 2014 začalo Trumpovo meno miznúť z už uzavretého kasína Trump Plaza v Atlantic City. Realitný magnát na súde po firme Trump Entertainment Resorts (nad ktorou už nemá kontrolu) požadoval, aby jeho meno odstránila zo svojho názvu a z názvu všetkých svojich podnikov. Trumpove kasína vyhlásili bankrot už po niekoľkýkrát.

- Značka Trump je spätá s množstvom rôznych výrobkov a licencií, miliardár tiež vlastní golfové areály v Írsku a v Škótsku.

- Vlani v júli Trump oznámil, že podľa svojho finančného priznania vlastní majetok za desať miliárd dolárov. Časopis Forbes ho ale obviňuje z preháňania a tvrdí, že hodnota magnátovho majetku nepresahuje štyri miliardy dolárov.

- D. Trump je autorom či spoluautorom dvoch desiatok kníh. Najnovší prírastok predstavil vlani, kniha má názov Zmrzačená Amerika: Ako urobiť Ameriku opäť veľkou, čo bolo aj témou jeho kampane.