Slovensko a Taiwan založili spoločnú pracovnú skupinu pre polovodiče na úrovni generálnych riaditeľov ministerstiev hospodárstva. Informovali o tom počas návštevy slovenskej delegácie vedenej štátnym tajomníkom rezortu hospodárstva Karolom Galekom.

čipy
Neprehliadnite

Čipy sú stále „úzky profil“. Japonsko preto vyčlení 600 miliárd jenov na podporu ich výroby

Ako už TREND informoval, rokovania majú viesť najmä k rozvoju spolupráce v oblasti high-tech, e-mobility, vesmírneho priemyslu, inteligentných miest či nanotechnológií.

Významnou časťou je však práve nová spolupráca v oblasti čipov, ktoré sú aktuálne kľúčovým dielom aj pre slovenský automobilový priemysel. Mohol by to byť práve Taiwan, ktorý Slovensko opäť vráti do vysokej hry v automotive.

Začne sa s akadémiou

Najdôležitejším výsledkom návštevy je nateraz zriadenie pracovnej skupiny pre polovodiče a otvorenie takzvanej Semiconductors Academy pre Slovensko.

„Slovensko je pripravené podporiť užšie ekonomické vzťahy a obchodné kontakty s Taiwanom. Krajina je úspešným príkladom, že aj malý hráč sa môže stať globálnym lídrom v oblasti výskumu a rozvoja,“ uviedol K. Galek.

Karol Galek, štátny tajomník ministerstva hospodárstva SR
Zdroj: MATEJ KALINA
Karol Galek, štátny tajomník ministerstva hospodárstva SR

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa