Odsúdený kritik Kremľa Alexej Navaľnyj poslal v stredu prvý odkaz zo zadržiavacieho strediska neďaleko Moskvy a zažartoval, že ,,je všetko v poriadku". O väznici, kde je v karanténe, napísal aj ďalšie vtipné poznámky. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. V príspevku na sociálnej sieti Instagram tento najznámejší kritik ruského prezidenta Vladimira Putina uviedol, že sa nachádza v zadržiavacom stredisku v meste Koľčugino vo Vladimírskej oblasti severovýchodne od Moskvy. Je tam v karanténe.

,,Všetko je u mňa v poriadku, na tréningovom dvore je dokonca aj posilňovacia tyč," napísal na Instagrame. Navaľného odsúdili minulý mesiac na dva a pol roka v trestaneckej kolónii za porušenie podmienok podmienečného trestu, keď sa v Nemecku liečil po útoku nervovoparalytickou látkou.

EBE 22 Moskva - Na snímke ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj stojí v ochrannej klietke na moskovskom súde 12. februára 2021. Navaľnyj je obvinený vo veci urážky na cti a ohovárania. FOTO TASR/AP
In this photo taken on Friday, Feb. 12, 2021 and provided by the Babuskinsky District Court, Russian opposition leader Alexei Navalny stands in a cage during a hearing on charges of defamation in the Babuskinsky District Court in Moscow, Russia. Navalny was accused of slandering a World War II vetera
Neprehliadnite

Navaľnyj si odpyká trest v kolónii vo Vladimírskej oblasti

Odkaz zverejnil po tom, čo ho tím jeho obhajcov navštívil vo väznici v Koľčugine, kde je v karanténe. Jeho advokátka Oľga Michajlovová uviedla, že tam bude zadržiavaný zrejme dovtedy, kým nenadobudne platnosť jeho trest, a že má dobrú náladu. ,,Cíti sa dobre," povedala pre AFP Michajlovová. Dodala, že v cele je spolu s dvoma ľuďmi. ,,V cele nie je nič okrem televízora," povedala s tým, že Navaľnyj nemôže dostávať listy ani si nič vo väznici kupovať.

Michajlovová uviedla, že ešte nie je jasné, kde si Navaľnyj nakoniec odpyká svoj riadny trest. Predstaviteľ Moskvy už skôr povedal, že to bude vo väznení v meste Pokrov vo Vladimírskej oblasti, nazývanej Trestná kolónia číslo 2. Navaľnyj v odľahčenom odkaze napísal, že nevie, čo sa deje vo svete, a nepodarilo sa mu zohnať žiadne knihy z väzenskej knižnice. ,,Preto jedinou zábavou sú gurmánske experimenty," zažartoval a vysvetlil, že si so spoluväzňami v cele sušia chlieb a robia z neho krutóny.