Ruský novinár, aktivista a jeden z popredných kritikov Kremľa Jegor Žukov utrpel vážne zranenia po tom, ako ho v Moskve napadli neznámi muži. S odvolaním sa na rozhlasovú stanicu Echo Moskvy o tom v pondelok informovala agentúra DPA. Dvadsaťdvaročného Kegora Žukova hospitalizovali s tržnými ranami na tvári a podozrením na poškodenie mozgu. V nedeľu ho údajne pred jeho bytom brutálne napadli dvaja neznámi muži.

Členovia Žukovovho tímu zverejnili zábery jeho zranení na sociálnych sieťach. Podľa nich ho útočníci udierali do hlavy, zatiaľ čo ležal na zemi. Aktivista už podal na polícii trestné oznámenie. Jegor Žukov je tvrdým kritikom ruského prezidenta Vladimira Putina a raz sa vyjadril, že sa chce sám stať prezidentom. Známym sa stal aj vďaka účasti na opozičných protestoch.

KK16 Moskva - Na archívnej snímke z 20. júla 2019 ruský opozičný aktivista Alexej Navaľnyj počas protestu v Moskve. Klinické testy vzoriek odobratých ruskému opozičnému politikovi Alexejovi Navaľnému nepreukázali žiadne stopy po otrave. Oznámil to v piatok 21. augusta 2020 Anatolij Kaliničenko, zástupca primára jednotky intenzívnej starostlivosti nemocnice v meste Omsk, kde je Navaľnyj hospitalizovaný. Citovali ho agentúry Reuters a TASS. Podľa Kaliničenka sa lekári momentálne nedomnievajú, že b
Neprehliadnite

Navaľnyj je nepohodlný pre politické, ale aj podnikateľské elity Ruska. Kto ho poslal do kómy?

Moskovský súd mu v decembri minulého roku vymeral trojročný podmienečný trest a na dva roky mu zakázal prevádzkovať jeho vlastnú webovú stránku. Jegor Žukov začal pracovať pre stanicu Echo Moskvy, keď mu súd zakázal zverejňovať videá na internete. Tie častokrát sledovali tisíce ľudí. V minulosti urobil rozhovor aj s Alexejom Navaľným, ktorý momentálne leží v berlínskej nemocnici Charité po tom, čo mu prišlo počas letu v Rusku nevoľno a neskôr upadol do bezvedomia. Nemeckí lekári majú na základe vykonaných testov podozrenie, že bol otrávený.