Mall Group, pod ktorú spadá aj slovenský internetový obchod Mall.sk je dlhodobo stratová. Aj preto ju vlastníci Patrik Tkáč, Daniel Křetínský a skupina PPF už zrejme nechcú dlhodobo dotovať. Podľa informácií portálu ihned.cz to vyzerá tak, že sa vlastníkom Mall Group podarí predať. 

Bringmeister
Neprehliadnite

Spolumajiteľ Mall.sk chce dobyť nemecký trh, kúpil online supermarket Bringmeister

Uvažovať by sa malo nad dvomi variantmi. Buď pôjde Mall Group na burzu, alebo sa uskutoční jej priamy predaj záujemcovi. Jedným zo záujemcov je aj poľská spoločnosť Allegro zameraná na elektronický obchod. Pravdepodobnejšiou je však možnosť burzy. O tom, že by sa s akciami mohlo začať verejne obchodovať už v marci informoval web Mergemarket. Podľa jeho odhadu by akcioví investori mohli spoločnosť pri IPO ohodnotiť na 1,5 milardy až dve miliardy eur. 

PPF zosnulého Petra Kellnera má v Mall Group 40-percentný podiel, rovnako ako spoločnosť ECI Daniela Křetínského a Patrika Tkáča. Zvyšných 20 percent patrí Rockaway Capital podnikateľa Jakuba Havrlanta. Žiadny z akcionárov situáciu nekomentoval.  V prípade priameho predaja by PPF, Křetínský, Tkáč a Havrlant mohli podľa niektorých zdrojov inkasovať aj cez jednu miliardu eur. Trojica akcionárov by tak zarobila niekoľkonásobok vloženej sumy.