Kremeľ obvinil vo štvrtok Západ, že zásobovaním Kyjeva zbraňami bráni ,,rýchlemu" ukončeniu ruského vojenského ťaženia na Ukrajine. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

,,V spojení s tokom zbraní, ktoré tieto krajiny posielajú na Ukrajinu, sú to všetko akcie, ktoré neprispievajú k rýchlemu ukončeniu operácie," povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Kremeľ tiež vyhlásil, že humanitárne koridory, určené na bezpečný odchod civilistov z areálu oceliarní Azovstaľ v obliehanom ukrajinskom prístave Mariupol, vo štvrtok fungujú. Ruská armáda v oblasti oceliarní vyhlásila trojdňové prímerie, pripomína AFP.

,,Koridory dnes fungujú," potvrdil novinárom Peskov s tým, že oceliarne sú naďalej obliehané ruskými jednotkami.

Ďalšie dôležité správy

WA 1 archív Moskva - Na archívnej snímke z 23. decembra 2021 Dmitrij Peskov, hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina,  odpovedá na otázkly novinárov počas tradičnej koncoročnej tlačovej konferencie v Moskve. Moskva nemá nič spoločné so zverejnením údajných odpovedí USA a NATO na ruské návrhy bezpečnostných záruk, ktoré sa v stredu objavili na stránkach španielskeho denník El País. Vyhlásil Peskov v stredu 2. februára 2022 v Moskve. FOTO TASR/AP 


FILE Kremlin spokesman Dmitry Peskov speaks
Neprehliadnite

Rusko nevydiera, naďalej je spoľahlivým dodávateľom plynu a ropy, tvrdí Kremeľ