Hovorca Vladimira Putina Dmitrij Peskov novinárom povedal, že „na rozdiel od mnohých západných krajín vrátane Spojených štátov sa Rusko nezapája do banditizmu na štátnej úrovni", píše Sky News.

Tieto vyjadrenia prišli po tom, ako Biely dom varoval, že existujú „vyvíjajúce sa spravodajské informácie" o tom, že ruská vláda skúma možnosti potenciálneho kybernetického útoku.

Americký prezident Joe Biden uviedol, že sa domnieva, že Rusko sa pripravuje na operácie pod „falošnou vlajkou" - čin spáchaný s úmyslom zvaliť vinu na inú stranu.

„Putin je pritlačený k múru. Nepredpokladal rozsah ani silu našej jednoty. A čím viac je pritlačený k múru, tým väčšia je závažnosť taktiky, ktorú môže použiť," upresnil Biden.

„Videli sme to už predtým. Uskutočnil už veľa operácií pod falošnou vlajkou. Vždy, keď začne hovoriť o niečom, čo si myslí, že sa chystá urobiť NATO, Ukrajina alebo Spojené štáty, znamená to, že sa na to pripravuje."

Joe Biden zopakoval, že ruský prezident Vladimir Putin sa možno pripravuje na použitie chemických alebo biologických zbraní na Ukrajine.

Ďalšie dôležité správy

KK39 Washington - Americký prezident Joe Biden oznámil zákaz dovozu ruskej ropy 8. marca 2022 vo Washingtone. Okrem tejto komodity sa zákaz dotkne aj dovozu ruského plynu a iných energií do USA. FOTO TASR/AP
President Joe Biden announces a ban on Russian oil imports, toughening the toll on Russia's economy in retaliation for its invasion of Ukraine, Tuesday, March 8, 2022, in the Roosevelt Room at the White House in Washington. (AP Photo/Andrew Harnik)
Neprehliadnite

Biden varoval americké firmy pred kybernetickými útokmi z Ruska