„Ak minister hospodárstva Richard Sulík navrhuje zrušenie úradov práce, potom sa nám lepším krokom zdá byť zrušenie ministerstva hospodárstva. Riadenie energetiky môže prebrať ministerstvo financií, výstavu Expo v Dubaji môže zabezpečovať ministerstvo dopravy, ktoré má na starosti cestovný ruch.“

Na sociálnej sieti to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak v reakcii na Sulíkovo štvrtkové vyjadrenie.

Šéf rezortu hospodárstva predtým pred médiami povedal, že úlohou štátu nie je hľadať ľuďom robotu a platiť na to niekoľko tisíc úradníkov. Uviedol to ako príklad toho, ako by sa dali šetriť verejné výdavky na margo diskusií o rozpočte na rok 2022.

Milan Krajniak reagoval dotknuto a odvolával sa na podľa neho záslužnú prácu pracovníkov svojho rezortu.

„Vôbec nepovažujeme za vtipné, keď niekto dehonestuje prácu zamestnancov štátu, ktorí počas pandémie najlepšie zvládali vyplácanie pomoci ľuďom aj podnikateľom a teraz im niekto odkazuje, že sú nadbytoční,“ napísal.

Naznačil, že aj jeho rezort prebral niektoré úlohy ministerstva hospodárstva a tiež rezortu školstva patriacemu Sulíkovej SaS.

„Okrem toho pripomíname, že úrady práce vyplatili podnikateľom viac ako 2,5 mld. EUR napriek tomu, že podpora podnikania patrí pod ministerstvo hospodárstva. Navyše sme pomáhali aj ďalšiemu rezortu SaS, vyplácali sme pomoc pre materské školy a základné umelecké školy,“ uviedol Milan Krajniak v statuse s nadpisom „To radšej zrušme ministerstvo hospodárstva“.

Richard Sulík
Neprehliadnite

Podľa Richarda Sulíka sa zrušením úradov práce ušetria financie z rozpočtu