Lukratívny biznis v hlavnom meste, kauza trenčianskeho baru Fatima či návšteva miesta činu bez oprávnenia po vražde novinára. Pre niekdajšieho šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Roberta Krajmera si prišli vo štvrtok podvečer jeho bývalí kolegovia policajti. Dôvodom je prípad trenčianskeho baru.

R. Krajmer pred pôsobením na NAKA pracoval práve v Trenčíne. Jeho manželka Mária uvedený podnik momentálne spravuje. V prípade figuruje aj bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská, predtým trenčianska sudkyňa. Okrem nej a Krajmera sú v prípade obvinení ďalší traja ľudia. 

R. Krajmer nie je v očiach slovenskej verejnosti nepopísaným listom. Médiá už dávnejšie upozorňovali na biznis jeho rodiny, konkrétne manželky, v Bratislave. Viaceré weby publikovali v roku 2018 informácie o tom, že Mária Krajmerová bola akcionárkou nákupného centra Styla na bratislavských Zlatých Pieskoch. Svoj podiel oficiálne predala v januári 2018 za symbolické jedno euro. V pozadí biznisu sa hovorilo aj o podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa