Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí v sobotu (6.3.) o desiatej večer na sociálnej sieti oznámil možnosť prihlásenia sa na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 pre ľudí nad 60 rokov. To už však bola väčšina miest obsadená, informoval portál sme.sk.

Ministerstvo zdravotníctva SR spustilo registráciu cez portál korona.gov.sk skôr a v hlavnom meste Slovenska sa tak miesta na očkovanie minuli už o štvrť na desať.

Prihlasovací systém pre preťaženie siete padal, alebo nebolo možné zaregistrovať sa na prvýkrát, z týchto dôvodov museli záujemcovia nanovo vkladať svoje osobné údaje. Tieto problémy viedli k tomu, že sa nakoniec viacerým z nich nepodarilo prihlásiť na vakcináciu, lebo sa medzitým minuli všetky voľné miesta. Ak seniori nemali šikovného príbuzného alebo známeho, ktorý si všimol termín a bleskurýchlo reagoval a vyplnil formulár, na očkovanie sa tento týždeň nedostanú.

Očkovanie občanov nad 60 rokov sa začína v pondelok. Okrem nich budú očkovaní aj ľudia v zariadeniach sociálnej starostlivosti, ako aj tí, ktorí prídu na druhú dávku vakcíny.

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po skončení zasadnutia pandemickej komisie 16. februára 2021 v Bratislave. FOTO TASR – Dano Veselský
Neprehliadnite

Prvý rok Krajčího ako ministra bol krokom vedľa, tvrdí Zväz ambulantných poskytovateľov

Prihlásiť sa môžu ľudia nad 70 rokov, ktorí budú očkovaní vakcínou Pfizer/BioNTech alebo Modernou, ale aj občania od 60 do 70 rokov, pre ktorých je pripravená očkovacia látka od spoločnosti AstraZeneca.

Zarážajúce je tiež to, čo na sociálnej stati popisuje status IT experta Jana Suchala, ktorý informoval ako pred mesiacom poslali na NCZI prehľadný zoznam čo na stránkach treba zlepšiť a koľko málo sa z toho realizovalo.

Zlyhania Mareka Krajčího tak rastú. Po tom, ako kúpil milióny nesprávnych testov na Covid-19, sú chaos a problémy späté s prihlasovaním sa na očkovanie ďalším dôvodom na jeho odchod z ministerstva, ktorý žiadajú koaličné strany SaS a Za ľudí.