Na bývalého špeciálneho prokurátora podali ďalšiu obžalobu pre zločin prijímania úplatku. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková. Upozornil na to portál Aktuality.sk

„Obžaloba Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v tejto trestnej veci bola podaná na ŠTS 14. septembra. Napadla zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici," spresnila hovorkyňa. Obžalobu podali aj na podnikateľa Petra Košča pre prečin podplácania. Podľa medializovaných informácií mal od neho prijať Dušan Kováčik úplatok vo výške 50-tisíc eur za odňatie spisov jednému z prokurátorov ÚŠP.

Obžalovaný Dušan Kováčik na Špecializovanom trestnom súde.
Neprehliadnite

Špecializovaný trestný súd uznal D. Kováčika za vinného a odsúdil ho na 14 rokov nepodmienečne

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika odsúdil v pondelok (20. 9.) v inej veci ŠTS v Pezinku na 14-ročné väzenie. Vymeral mu aj trest prepadnutia majetku. Podľa súdu je vinný vo všetkých štyroch bodoch obžaloby. Mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Rozsudok nie je právoplatný.