Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová, S. Mizík sa ako poslanec Národnej rady SR v januári 2017 podieľal na vyhotovení textového dokumentu s urážlivým obsahom, ktorý bol zverejnený ako status na Facebooku v rámci profilu „Volá hlas Gemera/Ľudová strana – Naše Slovensko a v rámci profilu „Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj“.

„Text sa týkal udeľovania štátnych vyznamenaní prezidentom. Z jeho obsahu vyplývalo, že obvinený vyjadruje nesúhlas voči udeleniu štátnych vyznamenaní rôznych stupňov pri príležitosti 24. výročia vzniku Slovenskej republiky trom osobám z dôvodu príslušnosti k židovskej národnosti alebo náboženskému vyznaniu," uviedla J. Tökölyová s tým, že status bol následne preberaný a zverejňovaný v plnej alebo skrátenej forme najmä na internetových stránkach.

Poslanec 10. januára 2017 na sociálnej sieti napadol zoznam osobností ocenených prezidentom A. Kiskom, prekážal mu okrem iného ich židovský pôvod. Podľa poslanca prezident A. Kiska sa buď zbláznil, alebo vedome degraduje slovenské vyznamenania.

Udeľovanie štátnych vyznamenaní A. Kiskom otočilo zdravý rozum hore nohami, napísal ďalej. Negatívne komentoval udelenie vyznamenania aj Michalovi Kaščákovi, ktorý je podľa vyjadrení S. Mizíka organizátor zvráteného festivalu Pohoda. Na adresu spisovateľky Daniely Šilanovej napísal, že bola fanatička do cigánskych zvykov.