Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) plánuje v pondelok podať podnet na Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR i Okresný úrad v Bratislave v súvislosti so správaním poslanca Mariana Kotlebu (ĽSNS) v nedeľňajšej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Na snímke v popredí sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová, minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko pri slávnostnom privítaní s vojenskými poctami na nádvorí Ministerstva obrany SR 30. januára 2020 v Bratislave počas veliteľského zhromaždenia náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zmeka, v rámci ktorého bude vyhodnotený výcvikový rok 2019 a odprezentované úlohy na rok 2020.
Neprehliadnite

Prieskum: Ľudia najviac veria prezidentke. Najnedôveryhodnejším politikom je Kotleba

Predseda ĽSNS si ani na opakované výzvy moderátora a spoludiskutujúcich v štúdiu nenasadil rúško. „Budem žiadať, aby jeho nezodpovedné konanie riešili. Rovnako zvážim podanie trestného oznámenia pre podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy,“ uviedol podpredseda parlamentu. Detaily chce zverejniť v pondelok.

Podľa J. Šeligu je Kotlebov prístup typom arogantného a sebeckého správania, ktoré odrádza ľudí od zodpovednosti. „Poslanci majú ísť príkladom. Všetci nosíme rúška v diskusných reláciách, nielen preto, aby sme chránili ľudí okolo nás, ale aj preto, aby sme išli príkladom,“ zdôraznil J. Šeliga.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) počas brífingu na Úrade vlády SR v Bratislave v sobotu 19. septembra 2020.
Neprehliadnite

Obávam sa, že budeme musieť úplne zakázať hromadné podujatia, hovorí premiér

M. Kotleba diskutoval v televíznej debate bez rúška, v diskusii spochybňoval nebezpečenstvo pandémie, spomínal oponentné názory lekárov k riziku nového kornavírusu a kritizoval aj poslaneckých kolegov, ktorí podľa neho síce apelujú na nosenie rúšok, no sami toto opatrenie nerešpektujú.

„Pred kamerami áno, to si ich dávajú,“ uviedol. Spoludiskutujúci označili tieto obvinenia za nepravdivé.