Riaditeľ Záchrannej služby Košice (ZSKE) Bystrík Mucha podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie z nehospodárneho nakladania s verejnými financiami v minulosti. Štátna záchranka vlani k žiadosti o licenciu na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby priložila takmer 34-tisíc notárom osvedčených strán, za čo zaplatila viac ako 53-tisíc eur. Žiadosť sa pritom dala podať elektronicky, prípadne s doložením čestného vyhlásenia, informoval hovorca ZSKE Viktor Wurm.

,,Spotrebovať viac ako 33-tisíc listov papiera, ak sa niečo dá vybaviť elektronicky, sa v prvom rade môže javiť ako absolútne neefektívny, nehospodárny a neekologický krok. Ak však ešte všetky tieto strany dáte overiť notárovi, pričom sa všetko dalo vybaviť kvalifikovaným elektronickým podpisom alebo jedným čestným vyhlásením, vyvoláva to obrovské podozrenia," uviedol Mucha.

Na snímke podporný míting a pochod zamestnancov spoločnosti U.S.Steel Košice na vyjadrenie podpory svojim zástupcom a kolektívnym vyjednávačom z Rady odborov OZ KOVO U.S.Steel Košice, ktorí od januára tohto roku rokujú o podobe novej kolektívnej zmluvy v Košiciach 13. augusta 2020. FOTO TASR - Roman Hanc
Neprehliadnite

V U. S. Steel Košice v októbri končí skrátený pracovný čas

Výberové konanie vyhlásil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v júni 2019. Podľa zákona je možné žiadosť podať písomne alebo v elektronickej forme. Kvantitou najrozsiahlejšiu prílohu pritom tvorí preukázanie personálneho zabezpečenia prevádzkovania ambulancie záchrannej služby. Množstvo papierov však zákon umožňuje nahradiť čestným vyhlásením žiadateľa o tom, že príslušné ambulancie záchrannej zdravotnej služby obsadí pracovníkmi s primeranou kvalifikáciou. V prípade elektronického podania slúži ako verifikačný nástroj kvalifikovaný elektronický podpis (tzv. KEP), informoval Wurm.