Benchmarkovanie, či už so svetom, alebo aj miestnou konkurenciou, nie je neznáme žiadnemu skúsenému manažérovi. Za vedenie UNLP to urobil TREND. Porovnal, koľko vlani na plastikách zarobili v košickej a v banskobystrickej nemocnici. Bystricu si vybral kvôli tomu, že práve tam z Košíc posielajú pacientov, ktorí si odseknú nejaký orgán a v Košiciach im ho nemá kto prišiť. Ide teda o porovnateľné pracovisko čo do odbornosti.

Záver z porovnania je, že na košickej klinike plastickej chirurgie vlani ošetrili viac samoplatcov ako konkurenčná štátna nemocnica, no na jej príjmoch to nevidieť.

Estetické výkony v UNLP stoja od pár eur po 1 100 eur. Najdrahšie sú liposukcia väčších oblastí či plastická operácia ptózy tváre. Medzi najlacnejšie patrí peeling tváre, alebo prepichnutie uší. Vlani na košickej plastickej klinike celkovo ošetrili viac ako dvesto samoplatcov.

Drvivá väčšina z nich boli klienti zo zahraničia. Aj bez presných štatistík sa dá predpokladať, že na Slovensko nevycestovali kvôli piercingu či odstráneniu znamienka, ale kvôli medicínsky aj cenovo náročnejším zákrokom, ako je napríklad liposukcia.

Logika teda hovorí, že ak v Košiciach ošetrili celkovo viac pacientov ako v Bystrici a ešte k tomu väčšina z nich boli cudzinci, mali by na tom aj viac zarobiť. Kým však v košickej univerzitnej nemocnici zinkasovali priemerne od jedného samoplatcu za estetickú operáciu 370 eur, v banskobystrickej fakultnej to bolo až 724 eur.

Takmer raz taký rozdiel sa nedá zdôvodniť ani rozdielnym cenníkom. Za

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa