Od začiatku plošného testovania na COVID-19 v pondelok 18. januára sa v Košiciach urobilo spolu 72 261 testov, ktoré zachytili 745 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity dosahuje 1,03 percenta. Informoval o tom v sobotu večer hovorca mesta Vladimír Fabián.

Len počas soboty sa v Košiciach od 9.00 h stihlo otestovať celkovo 24 545 obyvateľov. Pozitívny test malo 205 z nich, čo predstavuje 0,83 percenta.

Nemocnica
Neprehliadnite

V košickej Univerzitnej nemocnici je dosiaľ najviac pacientov s Covid-19, pribúda aj úmrtí

"Veľmi ma teší, že Košičania sú zodpovední, dodržiavajú platné odporúčania hygienikov a výsledkom je, že sa každým dňom zmenšuje pozitivita testov v Košiciach," uviedol primátor mesta Jaroslav Polaček.

Testovanie v Košiciach pokračuje v nedeľu (24. 1.) od 9.00 do 17.00 h. K dispozícii je 77 odberných miest. Mesto vyzýva každého záujemcu, aby sa ešte pred vstupom na odberné miesto elektricky registroval na koronaregistracia.kosice.sk. "Okrem zníženia náporu na administratívnych pracovníkov je výhodou takejto registrácie, že po skončení testu bude jeho výsledok doručený prostredníctvom SMS. Takouto správou sa bude možné od 27. januára preukazovať aj pri prípadnej kontrole zákazu vychádzania bezpečnostnými zložkami," informoval magistrát.