V piatok pribudlo 114 pozitívne testovaných na nový koronavírus. Laboratóriá vykonali 4 453 testov. Celkovo tak v krajine evidujú 3 842 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Pozitívne testovaných bolo podľa informácií Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR 58 mužov a 56 žien. Najviac testov s pozitívnym výsledkom bolo v okresoch Bratislava (26), Michalovce (11), Trnava (10), Nitra (7) a Žilina (5). 

Na snímke testovanie obyvateľov bytového domu vo Vranove nad Topľou – časť Čemerné v rámci preventívnych opatrení k zamedzeniu šírenia koronavírusu. Vo Vranove nad Topľou pretestujú všetkých 140 obyvateľov bytového domu, v ktorom žije pacient, ktorý bol v sobotu 22. augusta pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19. Keďže ide o obyvateľov rómskej komunity, mesto prijalo aj zvláštne opatrenia. Vo Vranove nad Topľou 24. augusta 2020. FOTO TASR – Roman Hanc
Neprehliadnite

V testovaní na Covid-19 patríme v Európe medzi najhorších

Pozitívne testy mali aj ľudia v okresoch Senec, Senica, Myjava, Sabinov, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Vranov nad Topľou, Prešov, Trenčín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Košice, Šaľa, Námestovo, Čadca, Púchov, Ilava, Pezinok, Prievidza, Malacky, Zvolen, Lučenec, Snina, Považská Bystrica, Skalica, Nové Zámky či Komárno.

V nemocniciach je hospitalizovaných 76 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 51 ľudí. Na JIS je sedem pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyri osoby. Vyliečilo sa ďalších 29 pacientov, spolu tak nový koronavírus na Slovensku už prekonalo 2 254 ľudí.

Počet ukončených laboratórnych vyšetrení je doteraz 332 393. Aktívnych prípadov je momentálne 1 555.