„Máme desiatky až stovky tisíc edukačných materiálov, ktoré je možné použiť v digitálnej forme,“ vyhlásila tento týždeň ministerka školstva Martina Lubyová (SNS) v relácii TV Markíza Na telo. Reagovala tak na otázky, ako môže rezort pomôcť pri domácej výučbe, ktorú školám, rodičom a žiakom nanútil koronavírus. Na nasledujúci deň rezort zverejnil na stránke linky na portály s digitálnym obsahom – Viki, IT akadémia či Etest.

Mnohí učitelia však namietajú, že digitálne materiály, ktoré ministerstvo ponúka sú nekvalitné či nepoužiteľné, online portály neprehľadné a ťažko prístupné. TREND našiel v digitálnom obsahu aj lekcie, ktoré majú len nadpis a žiadny ďalší obsah, iné je možné spustiť len s bezpečnostným rizikom pre počítač.

Komunikujú cez Edupage

„Hádajte koľko učiteľov dnes posiela deťom linky na učivo v planéte vedomostí? U nás zatiaľ nula,“ hovorí na FB otec školopovinných detí Gabriel Lachmann. S učiteľmi komunikuje a úlohy pre nich či výučbu zabezpečuje cez portál Edupage, komerčný produkt spoločnosti aSc. „Keby vízia projektov ako planetavedomosti.iedu.sk prešla do reálneho života, dnes sme mohli mať skvelú platformu na domáce vzdelávanie,“ dodáva G. Lachmann, ktorý spoluzakladal iniciatívu Slovensko.Digital.

Koronavírus odhalil nekvalitné online učivo. Ministri školstva ho nakúpili za desiatky miliónov eur

Výkonný riaditeľ združenia Slovensko.Digital Gabriel Lachmann Zdroj: Slovensko.Digital

Ministerstvo školstva 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa