Po prvý raz za viac ako osem mesiacov hlásili zdravotné úrady v Nemecku menej než 1000 nových prípadov nákazy koronavírusom za jeden deň. V nedeľu išlo o 549 prípadov, vyplýva z údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI) z pondelkového rána.

Desať ďalších úmrtí

Naposledy Nemecko zaznamenalo menej ako 1 000 prípadov za deň 21. septembra minulého roka, keď ich bolo 922. Pred týždňom testy v krajine odhalili 1 117 nových infikovaných za 24 hodín.

Mesto Zvolen už plošne netestuje svojich obyvateľov na ochorenie COVID-19. Záujemcovia sa môžu testovať podľa potreby v súkromných mobilných odberových miestach, ktorých je k dispozícii desať. Okres Zvolen aktuálne patrí podľa COVID automatu do tretieho stupňa varovania. Na snímke mobilné odberové miesto na antigénové testovanie na ochorenie Covid-19 na parkovisku pred bývalou Hypernovou vo Zvolene 14. februára 2021. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Na Slovensku odhalili 42 prípadov nového koronavírusu, pribudli tri obete

Informácie priniesla agentúra DPA, ktorá pripomenula, že údaje RKI, nemeckého spolkového úradu na kontrolu a prevenciu chorôb, zo skorého rána ešte môžu byť neskôr spresnené. Tie aktuálne ukazujú tiež desať ďalších úmrtí v súvislosti s covidom, v porovnaní s 22 úmrtiami spred týždňa.

Sedemdňová incidencia – počet nových prípadov za posledných sedem dní – podľa RKI dosiahla v Nemecku v pondelok ráno 16,6. V nedeľu ráno išlo o 17,3 a pred týždňom tento ukazovateľ dosahoval hodnotu 24,3.

Skutočný počet bude vyšší

V Nemecku od začiatku pandémie potvrdili 3 715 518 prípadov nákazy vírusom Sars-CoV-2, aj keď skutočný počet bude zrejme značne vyšší, keďže mnohé infekcie neboli odhalené, píše DPA.

Počet ľudí, ktorí sa uzdravili, dosiahol podľa RKI približne 3 580 600. Krajina tiež eviduje celkovo 89.844 úmrtí osôb, ktoré covidu podľahli, alebo mali pozitívny test na koronavírus.

Čína veda
Neprehliadnite

Koronavírus mohol uniknúť z čínskeho laboratória, tvrdí správa amerického výskumného centra

Výrazný pokles počtov infikovaných v Nemecku z posledných týždňov sprevádza aj čoraz viac zaočkovaných. Najmenej jednu dávku vakcíny proti covidu dostalo dosiaľ vyše 40 miliónov ľudí, čím sa krajina blíži k hranici 50 percent. Úplne zaočkovaných je viac ako 21 miliónov obyvateľov, teda viac ako každý štvrtý obyvateľ.