Minister zahraničných vecí Ivan Korčok sa o štvrtkovej ceste ministra financií Igora Matoviča do Ruska dozvedel v stredu (7. 4.) od veľvyslanca v Moskve. Ocenil, že ho informoval aj premiér Eduard Heger a komunikoval aj s ministrom vnútra Romanom Mikulcom.

Témou rokovaní v Rusku je vakcína Sputnik V. Šéf rezortu diplomacie podotkol, že vakcíny patria do kompetencie ministra zdravotníctva. „Ten musí vyhodnotiť, aký je účel rokovania ministra financií," dodal. Cesta nebola zatiaľ schválená vládou. Na tlačovej konferencii Korčok tiež informoval, že v piatok (9. 4.) má Matovič rokovať v Maďarsku. Účel cesty nepozná.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Sputnik V v Bratislave v piatok 19. februára 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Matovič letí do Moskvy vyjednávať o Sputniku. Máme mu držať palce

„Ministerstvo zdravotníctva rešpektuje rozhodnutia akéhokoľvek člena vlády SR týkajúce sa pracovných ciest a rokovaní. V nadväznosti na komplexné závery budeme informovať o ďalšom postupe v tejto téme," uviedol v reakcii rezort zdravotníctva.

Minister financií Matovič sa vo štvrtok v Moskve stretne s výkonným riaditeľom Ruského fondu priamych investícií Kirillom Dmitrijevom. Rokovanie sa má podľa rezortu financií týkať vakcíny Sputnik V. „Cieľom pracovného stretnutia je doriešenie technických záležitostí súvisiacich s realizáciou dodávok tejto vakcíny na Slovensko," ozrejmilo ministerstvo.